GEZE:s nya webbplats är till hjälp oavsett vilken fas en byggnad befinner sig i – från nybyggnation till service, underhåll och den dagliga driften
GEZE Sveriges nya välstrukturerade och lättanvända webbplats tar den digitala kommunikationen med kunder och potentiella kunder till en ny nivå. GEZE erbjuder innovativa, moderna och mycket praktiska dörr-, fönster- och säkerhetslösningar. På GEZE:s nya webbplats går det nu ännu snabbare och enklare att hitta rätt produkter och tjänster.
GEZE Sveriges välstrukturerade och lättanvända webbplats.
Information och arbetsprocesser i digitalt format
Det har blivit alltmer komplext att planera och sköta moderna byggnader. Det är mycket som automatiseras och digitaliseras, samtidigt som det införs nya lagar och regler. De som arbetar med planering och drift ställs därför inför allt komplexare situationer. Med hjälp av GEZE:s nya webbsida kan kunderna optimera sina planerings- och inköpsprocesser. De kan enkelt använda sig av webbsidan under sina arbetsprocesser och använda sajten som ett verktyg.
Den nya webbsidan är lättnavigerad och man hittar enkelt och intuitivt det man letar efter, oavsett vilken fas den aktuella byggnaden befinner sig i. GEZE:s tjänster är strukturerade på samma sätt. Information och dokumentation om GEZE:s produkter kan laddas ner och nås från både dator och mobil.
Lösningar och information för alla målgrupper
Syftet med GEZE:s webbplats är att ge byggledare, installationstekniker och fastighetsförvaltare snabb och enkel tillgång till information och användbara verktyg – de når allt de behöver med bara ett par klick. Det här innebär exempelvis att beställare och arkitekter får fri tillgång till GEZE:s BIM-dörrobjekt och standardmallar för projekt- och produktspecifika anbudstexter, samt ritningar och kabeldragningsdiagram.
Montörer kan snabbt och enkelt hitta montageanvisningar, ritningar och instruktionsfilmer. Under "GEZE Service" finns det olika sökfunktioner och verktyg.
Pressinformation
DOWNLOAD PRESS MATERIAL (PDF | 120 KB)
För redaktionella frågor:
Petra de Laet
E-Mail: marketing.se@geze.com